סדנת יוגה צחוק

התקשרו עכשיו - 0522449240 או השאירו פרטים : כאן.

חיה וסרמן היא ממשיכת דרכם של מי שהבינו לא רק שצחוק טוב לבריאות, אלא שיש טכניקות אותן ניתן ללמוד כדי לצחוק ולהתגבר על אתגרים וקשיים. ד"ר קטריה מדן, רופא משפחה מהודו, בשנת 1995 פיתח שיטה לפיה אנשים צוחקים על מנת להתרפא.תוך שנים ספורות שיטתו התפשטה ברחבי העולם כאילו הייתה חיית צחוק בלתי ניתנת לעצירה. גם אתם יכולים ללמוד לצחוק, לרכוש כלים להתמודדות ולהצלחה.
בשנת 2004 הגיעה רשמית שיטת יוגה צחוק לישראל, שיטה בה מתמחה חיה וסרמן שלמדה ופיתחה את השיטה מתוך חוויה אישית ורצון להתמודד עם אתגרים. השיטה מסתמכת על עובדה מפתיעה: המוח האנושי אינו מבחין בין צחוק מזויף לצחוק אמיתי והוא מגיב לצחוק מזויף בדיוק כמו שהוא מגיב לצחוק טבעי.התגובה של המוח היא הפרשת הורמונים היוצרים תחושה נעימה בגוף כולו. הורמונים אלה תורמים לריפוי והרפיה, הורדת מתחים, הורדת לחץ דם, הפחתת דיכאון וחיזוק המערכת החיסונית.

השיטה של חיה וסרמן:
חיה וסרמן הולכת צעד אחד קדימה ומיישמת הלכה למעשה ומפתחת כלים להתמודדות. מתוך החוויה האישית שלה, בעקבות אובדן בעלה בפיגוע טרור, למדה כלים יחודיים בתרפיה ביוגה צחוק ואותם היא מעבירה לכל אחד ובעיקר לאנשים עם אתגרים (נכים, נפגעי טרור, הלומי קרב וכד'). מה שקורה בסדנת יוגה צחוק, קבוצת הצוחקים מתכנסת להסבר קצר על השיטה, עוברת לתרגילי חימום לגוף ולפנים ומתחילה לצחוק באמצעות תרגילים המלווים בנשימות יוגיות. המשתתפים בשלב זה הינם צוחקים בתנועה מתמדת ונפגשים זה עם זה, כי הרי הצחוק מדבק. בהמשך צוחקים כל הדרך ל"אמבטיית צחוק" הכוללת ישיבה במעגל צחוק המגייס את כל המשתתפים לצחוק מנער ומשחרר. המפגש מסתיים בנשימות רגיעה ובדמיון מודרך. בסדנה של חיה כולם צוחקים גם הספקנים והציניים. כי חיה מאמינה שלצחוק זה לא צחוק. הסדנה מעניקה הקלה והנאה למשתתפים ומאפשרת להתמודד עם משברים ואתגרים. בתהליך הצחוק והחוויה ישנה הפנמה של כלים ותובנות חדשות על דרך החיים והעבודה והפקת המירב מכל אחד ואחד.
תובנות מסדנאות צחוק - לחץ כאן
משה בתיבה - לחץ כאן
יוגה צחוק כתחליף לגלולת שינה - לחץ כאן

כדי להצטרף למעגלי הצחוק של "חיית צחוק" צחק כאן

 

חיה וסרמן סדנאות          


סדנת יוגה צחוק | סדנאות צחוק למבוגרים | סדנאות לנשים בצפון | סדנא למודעות עצמית | דרך התמודדות עם אובדן
סדנאות העצמה אישית | סדנת יוגה צחוק לנשים | סדנא לחשיבה חיובית | סדנאות צחוק ליום הולדת | סדנא להעצמה אישית


- קידום אתרים , בניית אתרים